ZAJĘCIA

Sensoplastyka®

Wiek: 0-10 lat

Zajęcia, na których dzieci aktywnie poznają świat przy pomocy nieoczywistych zmysłów!

Zapisz

Uwolnij pełny potencjał twórczy swojego dziecka!

Dzięki naszym zajęciom dzieci wyruszą w zmysłową przygodę, odkrywając tekstury, kolory i kształty, które rozpalą ich wyobraźnię i ciekawość.

Czym jest sensoplastyka? Można powiedzieć, że jest to plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Sekret tkwi w używanych materiałach: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Sensoplastyka® to plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci i młodzieży. Plastyka sensoryczna wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu. wzroku, słuchu, dotyku oraz smaku. Dzieci buzią, rączkami, nóżkami a także łokciami poznają różne faktury, smaki, kolory i zapachy. Podczas zajęć będziemy sypać, mieszać, lepić, malować, zgniatać, wąchać, smakować a przede wszystkim kreatywnie się stymulować.

Godziny zajęć

Środa

 • Sensoplastyka Grupa 0,5-2 lata
  09.00 - 09.45
 • Sensoplastyka Grupa 2-3 lata
  10.00 - 10.45
No events available!

Cena:

320 zł miesięcznie

* po wypełnieniu formularza zapisowego, wyślemy link do płatności za pierwsze zajęcia. Następnie płatności w miesięcznym interwale

Zapraszamy!

Zajęcia sensoplastyczne

Jakie korzyści dają zajęcia?
• jest to przede wszystkim świetna zabawa!
• wpływa na optymalny rozwój całego organizmu
• stymulując receptory, rozwija połączenia nerwowe w mózgu, a im jest ich więcej, tym łatwiej nam się myśli
• wspiera rozwój zmysłów
• uczy wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu
• wpływa na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
• pobudza dziecięce zmysły i kreatywność
• poprzez wspólne działania pogłębia kontakt emocjonalny rodziców z dziećmi.

Prowadzący

Julia Rogala

Julia Rogala – Ukończyłam Pedagogikę Ogólną oraz Specjalną na specjalizacjach Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Jestem wiecznym dzieckiem, dlatego dzieci szybko się przede mną otwierają i lubią spędzać ze mną czas, a i ja uwielbiam bawić się z nimi i przemycać w trakcie zabawy lekcje czy prawidłowe wzorce. W wolnym czasie rozwijam się artystycznie, czytam książki i poszerzam wiedzę na temat pracy z dziećmi, często próbując nowe pomysły na młodszym rodzeństwie.

Martyna Kołodzińska

Jestem absolwentką Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Wrocławskim, o specjalności Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Jestem również Trenerką Sensoplastyki®, Bare FootTM, Treningu Kreatywnego RozwojuTM i Treningu Kreatywnego Wczesnego RozwojuTM . Pracę z dziećmi uwielbiam, dlatego wkładam w nią całe serce. Staram się ciągle poszerzać swoją wiedzę, aktualnie studiuję dodatkowo wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Uwielbiam zwiedzać ciekawe miejsca, czytać i spacerować z bliskimi.

Zapisz się!

  Zajęcia

  Dane dziecka:

  Opiekun

  Dodatkowe informacje


  Akademia Sportowego Wojownika

  Dbamy o wszechstronny rozwój i dobrostan dzieci, wykorzystując do tego bogactwo form aktywności sportowej, ruchowej i edukacyjnej.

  Menu

  Kontakt

  Adres: ul. Południowa 12, 55-040 Domasław (tymczasowy dojazd od strony ul. Inwestycyjnej 8. 200 metrów w dół przy OSKP)

  Telefon: 697 034 800

  Mail: kontakt@sportowywojownik.pl