ZAJĘCIA

Zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej

Wiek: 3-9 lat

Harmonia ruchu i zmysłów - odkryj integrację sensoryczną w aktywny sposób!

Zapisz

Integracja sensoryczna odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci

Wpływa na ich zdolność do przetwarzania i zrozumienia bodźców z otoczenia.

Integracja sensoryczna jest procesem, który ma za zadanie scalenie wszystkich zmysłów znajdujących się w naszym ciele. Polega na prawidłowym analizowaniu, przetwarzaniu oraz wykorzystywaniu bodźców, które docierają do nas zarówno z naszego ciała jak i z otoczenia.

Zintegrowanie wszystkich tych wiadomości prowadzi do tego, że potrafimy prawidłowo funkcjonować w środowisku.

Godziny zajęć

Poniedziałek

 • Integracja Sensoryczna Grupa 7-9 lat
  18.00 - 18.45

Czwartek

 • Integracja Sensoryczna Grupa 4-5 lat
  17.00 - 17.45
No events available!

Cena:

320 zł miesięcznie

* po wypełnieniu formularza zapisowego, wyślemy link do płatności za pierwsze zajęcia. Następnie płatności w miesięcznym interwale

Zapraszamy!

Zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej

Jeśli integracja sensoryczna przebiega prawidłowo i mózg potrafi właściwie interpretować, scalać oraz przetwarzać informacje, to zachowanie dziecka jest adekwatne do danej sytuacji w takich sferach jak:

• rozwój ruchowy (duża i mała motoryka)
• rozwój emocjonalny
• rozwój społeczny
• rozwój mowy
• rozwój procesów uczenia.

Zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej są specjalnie zaprojektowanymi aktywnościami, które pomagają dzieciom i osobom z trudnościami w integracji sensorycznej rozwijać swoje umiejętności i komfort w radzeniu sobie z bodźcami z otoczenia. W trakcie tych zajęć często wykorzystuje się różnorodne sensoryczne bodźce, takie jak dotyk, propriocepcję (wrażenie położenia ciała) i równowagę, aby wspierać rozwój motoryczny i sensoryczny.

Podczas zajęć ruchowych z elementami integracji sensorycznej dzieci mogą być zaangażowane w różnorodne aktywności, takie jak skakanie na trampolinie, wspinanie się po ściance, balansowanie na desce balansującej, układanie układanek, prace z piaskiem kinetycznym, lub wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych. Te aktywności pomagają dzieciom rozwijać propriocepcję, czyli świadomość położenia i ruchów swojego ciała w przestrzeni.

Prowadzący

Ewelina Jakubowicz-Troch

Jestem absolwentką Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka polskiego i historii, terapeutą ręki oraz terapeutą integracji sensorycznej. Od kilku lat pracuję z dziećmi jako pedagog a praca ta daje mi mnóstwo satysfakcji. Uwielbiam kawę i Wiedźmina, a wolne chwile spędzam z przyjaciółmi na górskich wędrówkach i karaoke.

Maryna Harkusha

Jestem filologiem, od wielu lat pracuje z dziećmi  jako nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna. Jestem terapeutą ręki i zaburzeń motoryki malej. Ukończyłam Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Uwielbiam zwiedzać ciekawe historyczne miejsca ,  spacerować z bliskimi.

Zapisz się!

  Zajęcia

  Dane dziecka:

  Opiekun

  Dodatkowe informacje


  Akademia Sportowego Wojownika

  Dbamy o wszechstronny rozwój i dobrostan dzieci, wykorzystując do tego bogactwo form aktywności sportowej, ruchowej i edukacyjnej.

  Menu

  Kontakt

  Adres: ul. Południowa 12, 55-040 Domasław (tymczasowy dojazd od strony ul. Inwestycyjnej 8. 200 metrów w dół przy OSKP)

  Telefon: 697 034 800

  Mail: kontakt@sportowywojownik.pl